Kaip tai pavadinti?

Kaip tai pavadinti?

Klientai kartais mane vadina dailininku, iliustratoriumi, menininku ir pan. Kartais tenka matyti kaip kukliai pasimeta tie, kurie mane kviečia dirbti nebe pirmą kartą, nes supranta, kad mano darbas tikrai ne kurti meną, o teikti pagalbą auditorijai gilinantis į sudėtingų pranešimų turinį. Yra net tekę girdėti pokalbį „Ir tada tas menininkas… na, ne menininkas…. ai nu nežinau kaip pavadinti… piešėjas… jis nupiešė ir tapo aišku“. Tai visiškai suprantama – juk terminui „graphic recorder“ aiškaus atitikmens lietuvių kalboje nėra.

Kolegos kartais klausia ar nesusierzinu pavadintas iliustratoriumi ar menininku. Aš į tai reaguoju ramiai – svarbu ne kaip tą vadiname, o ką iš tikrųjų darau.

Šiandien viena renginio dalyvė, sėdėjusi pirmoje eilėje ir ilgai studijavusi mano darbą, priėjo prie manęs ir pasakė: „Dabar aš suprantu apie ką jūsų darbas. Jūs – vertėjas!“. Man šie jos žodžiai paglostė širdį, nes būtent taip ir suprantu savo pirminę užduotį – išversti verbalinę kalbą į vizualinę ir taip padėti pamatyti savo ir kitų mintis, komunikuoti, priimti sprendimus.

Taigi, nuo šiol aš vertėjas! 🙂

Žilvinas