Diena su vaikais

Diena su vaikais

Kelionės yra gyvenimą keičianti patirtis, kuri padeda geriau pažinti save, išlaisvina iš įvairių stereotipų, padeda pažvelgti į savo aplinką kitomis akimis. Man pačiam pirmosios kelionės į užsienį buvo padedančios kritiškai permąstyti tai, kaip gyvenu ir kas vyksta aplink mane. Jos paskatino mane norėti daugiau, tobulėti ir atkakliai siekti savo svajonių.

Kaip bebūtų gaila, tūkstančiai vaikų Lietuvoje nėra net sostinės matę. Priežasčių yra įvarių: skurdas, tėvų apsileidimas, socialinė atskirtis ir pan. Šią vasarą gurkšnodamas vyną su draugais sugalvojau, kad reikia pabandyti nors kiek prašviesinti šių vaikų kasdienybę. Nusprendžiau, kad viena mano darbo diena renginyje padės vienam pradinukui iš kaimo pamatyti Vilnių. Ir štai, rudeniui atėjus sumanymas įvykdytas – 10 pradinukų iš kaimelių pirmą kartą atvyko į sostinę.

Atsakingai ruošiausi šiai dienai: daug bendravau su socialiniais darbuotojais, rinkau įvairius žaidimus, užsakiau kino teatro salę, pietus, pripirkau pieštukų, susiskambinau su Žaislų muziejumi, net googlinau kokiek vidutiniškai gali pėsčiomis nueiti 10-metis, nes bijojau juos nuvaryti nuo kojų.

Vaikams atvykus iškart prasidėjo nenumaldomas čiauškėjimas, trukęs visą dieną. Tokių įdomių pokalbių seniai nebuvau turėjęs! Tikėjausi, kad vaikai labiausiai norės žiūrėti filmukus, bet iš tiesų jie troško pamatyti senamiestį ir krykštavo iš džiaugsmo bėgdami į Gedimino pilies kalną, pamatę Prezidentūrą, Katedrą, šv. Onos bažnyčią. Viena mergaitė sakė „jaučiuosi kaip realybės šou – viskas matyta per teliką, bet dabar ir aš esu čia“.

Visą dieną jie mane stebino savo klausimais tokiais kaip: „Kaip žinoti ar didesnis dramblys ar banginis?“, „Ar Grybauskaitė šiandien namie?“, „Jei nueisime į Seimą, tai tapsime seimais?“, „Kiek plytelių yra Katedros aikštėje?“. Taip pat ir savo atsakymais į mano pateiktus klausimus. Net žandikaulis atvipo kai išgirdau atsakymus į savo užduodą klausimą „kuo jie bus užaugę“… Populiariausia profesija tarp jų yra vlogeris ir Youtuberis ispanų kalba. Kodėl? Vaikai sakė, kad taip daugiausiai follower’ių sulauki…

Ir taip kalbėjo vaikai iš nedidelių kaimelių, kurie pirmą kartą pamatė sostinę. Oho, mūsų laukia įdomi ir nenuspėjama ateitis!

 

Žilvinas